Yemek Fotoğrafçılığı

Yemek Çekimi Nedir?


Biz, bir yemeğin hikayesi olması gerektiğine inananlardanız. Ürünlerin doğru seçiminden, pişirilmesine, hazırlanıp sunulmasına kadar her aşama bizim için önemlidir.

Yemek çekimi için hikayesi olan kurgulanmış yada gerçekçi ortamlar oluşturmak işin başında gelmektedir. Bahsettiğimiz çekim dünyasını oluşturmak için ise deneyimli bir bakış açısına ve yemek stilistliğine ihtiyaç vardır. Bununla birlikte projeye, yıllar içinde oluşabilen ışık tasarımı deneyimi eklendiğinde ağızları sulandıran yemek fotoğrafları çıkmaktadır.

Profesyonel ekibimiz ile yemek fotoğrafçılığı, menü çekimi, menü tasarımı, stilistlik ve sosyal medya planlaması alanlarında başından sonuna kadar hizmet vermekteyiz.

“Acıkmış bir insan için dikkat çekmek pek zor olmasa gerek. Fakat tok bir insanın aklında yer edebilmek maharet ister.”

Profesyonel Yemek Fotoğrafçılığı


Misafirlerinize sunmaya hazır olduğunuz bir birinden lezzetli yiyecek ve içeceklerinizin neden tercih edilmediğini, işletmenizin potansiyeline neden ulaşamadığını, daha fazla kitleye nasıl ulaşabileceğinizi bir işletmeci olarak düşünüyor olabilirsiniz.

Yemek fotoğrafçılığında; özenli çalışmaya, yaratıcı tasarıma, planlama ve kurgulamaya, stilistliğe ve en önemlisi deneyime ihtiyaç vardır.

Profesyonel yemek fotoğraf çekimi ve tasarımı ile kaliteli görsel yaratmanın ön planda olduğu bu reklam alanında tüm detayları gözetip birlikte karar vererek, tecrübemiz ile planlamanızı gerçekleştirelim, favori yiyeceklerinizi ön plana çıkaralım, menünüzün içeriğini oluşturup tasarlayalım.

En güncel yemek çekimi örneklerimiz için INSTAGRAM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Neden Yemek Çekimi Yaptırmalıyım?


İşinde uzman yemek fotoğrafçısına ihtiyaç duyulan en önemli faktörlerden biri gelişen dijital dünyada rakip firmaların gerisinde kalmamak, rekabet gücü oluşturabilmektir.

Gün geçtikçe basılı mecra yerini dijital medya türlerine bırakmaktadır ve daha güçlü, daha iştah açıcı, özendirici görsellere ihtiyaç artmaktadır.

Yakın zamanda dünya gündemine oturan ve yaşamaya devam ettiğimiz pandemi gibi durumlar da gösteriyor ki paket servis hizmeti veren pazaryerlerinin trafikleri artmaktadır. Paket servisin hızlanmasıyla birlikte, alışveriş sitelerinde de rekabet boyut değiştirmektedir.

Dolayısıyla, sipariş verecek müşterilerin, restaurant puanını göz önünde bulundurduğu gibi iştah açan fotoğrafları olan işletmeleri de tercih ettiği görülmektedir.

Cezbeden görseller yardımıyla müşterilerinizi etkilemek için işin ehli yemek fotoğrafçıları ile iş birliği yapmanız, tüm dijital otoritelerce önerilmektedir.

Bursa yemek çekimi, menü çekimi, yemek stilistliği, içecek çekimi için teklif alabilirsiniz. Hizmet alanımız Bursa ile sınırlı kalmayıp, İstanbul, İzmir, Ankara, Çanakkale, Balıkesir, Eskişehir, Bilecik gibi çevre illere de, stüdyo kurulumlarımızla çekim hizmeti vermekteyiz.

Yemek Çekim Fiyatları


Yemek fotoğrafçısı, proje için fiyat belirlerken bir çok kriteri göz önünde bulundurmaktadır. Yılların getirdiği gıda çekimi ve yemek stilistliği deneyimi ile öncelikle fotoğrafların yayınlanacağı mecradan, oluşturulacak konseptlerin detaylarına, ürün adedinden ışık kullanımına kadar en ince ayrıntısına kadar kurgu oluşturarak bir bütçe çıkarabilmektedir.

Küçük işletmelerin yaptığı en büyük hata ise görsel çekiciliğe ulaşma telaşı içinde olmamaktadır. En kısa sürede tamamlansın ve hemen satışa dönsün düşüncesiyle hareket eden işletme sahipleri, tam tersi olması gerekirken, yemek çekimlerini basite alarak bitirme isteğindeler.

Planlama ne kadar doğru, hedef ne kadar gerçekçi ortaya konulursa o denli başarı sağlanacaktır.

Bursa yemek fotoğrafçılığı alanında gelişmekte olan şehirlerin başındadır ve tüm bu noktalar göz önünde bulundurularak oluşturulan çekim fiyatları daha tutarlı olacaktır. Dolayısıyla işletmenize katma değer sağlayacaktır.

Teklif almak için iletişime geçiniz.

İletişim